poniedziałek, 9 lutego 2015

Kolekcjonerka urodzinowych wspomnień.

Luty i marzec to najgorętszy urodzinowo - imieninowy czas w Domu na Przedmieściach. Świętuje najpierw Matka Apaczowej, potem Wódz, Chrześnica Apaczowej, Apaczowej Brat (tak, posiada takowego), potem Córka Apaczów oraz na końcu znowu Wódz. Dzieje się.

Na każde urodziny szykuje się tort, także spodziewajcie się kilku wpisów kulinarnych, o ile los nie spłata figla i Apaczowa nie polegnie na tym polu. Organizuje też Apaczowa dekoracje i wypieki na przyjęcie z okazji pierwszych urodzin swojej ukochanej Chrześniaczki, więc trzymajcie kciuki, bo wiadomo, że czasem, jak się człowiek za bardzo stara...no.

Córka Apaczów zapytana jak sobie wyobraża swoje tegoroczne urodziny, bez mrugnięcia okiem odpowiedziała, że... w teatrze. Próby przekupstwa i innych niepedagogicznych zachowań w celu skłonienia jej do zorganizowania przyjęcia, nie przyniosły rezultatu. Stwierdziła, że bardzo dziękuje, ale na razie rezygnuje z przyjęć, może kolejne ewentualnie na 18-te urodziny. W ubiegłym roku wybrała kino, w tym roku będzie teatr, a za rok...jeszcze się zastanowi. Ma zamiar kolekcjonować urodzinowe wspomnienia, żeby "na starość" móc powiedzieć, że ten jedyny dzień w roku, co rok był inny i wyjątkowy.
Już sobie Apaczowa wyobraża te wszystkie życzliwe komentarze, kiedy się rozniesie, że Apaczowie zamiast urodzinowego przyjęcia organizują 11-latce wyjazd do teatru.

Nie jest lekko, gdy ma się w domu artystkę, powiadam Wam, nie jest...


2 komentarze:

 1. U mojej, jakby nie patrzeć, blisko 12 latki w głowie teatr to i może ale za ciuchami;) Tak jak nigdy ją ten temat nie interesował to teraz szał. Nawet jak dorobiła korepetycjami to wdała na sweterek. Wyjście do teatru to niezla sprawa:) Wszystkiego dobrego na urodzinki złóż jej ode mnie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli wszystko przede mną, bo mojej jeszcze ciuchy w ogóle nie interesują i miałam cichą nadzieję, że może tak już zostanie. Ale widzę, że za rok powinnam się jednak szykować na ten szał ;)
   Bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję za życzenia dla niej :)

   Usuń